Jak mi nevhodná antikoncepce málem zničila vztah

Osobní příběh čtenářky Anet …

Hormonální antikoncepci jsem začala užívat po půl roce vztahu se svým partnerem. Věděla jsem o možných zdravotních rizicích, avšak užívaly ji všechny moje kamarádky, tak to asi nebude tak zlé. Šla jsem do toho.

Zdálo se mi, že je vše v pohodě. Dny plynuly.

Postupně jsem však přestávala být ve vztahu spokojená. Na mém partnerovi mi začala vadit spousta věcí.  Najednou vůbec nepřicházela chuť se milovat. V mnoha směrech jsme si přestávali rozumět. Začala jsem být protivná, velmi kritická a náladová. Pořád mi něco vadilo. Jak to? Vždyť jsme měli tak krásný vztah! Co se změnilo? Zamilovanost asi pominula. Škoda.

Jednoho večera jsme o tom všem mluvili. Tvrdila jsem mu, že až začne vyhazovat prázdné role od toaletního papíru do koše, jakmile bude chodit z práce včas, jakmile přestane házet ponožky do koše na špinavé prádlo naruby, jakmile taky občas zajde nakoupit, tak se všechno změní!!! On však nesouhlasil… Uvažovali jsme o rozchodu. Přiznám se, že už jsem se poohlížela po novém bydlení. Partner odmítl vyhazovat role od toaleťáku do koše a to pro mě znamenal KONEC.

Před naším definitivním rozchodem však partnera ještě stihla napadnout myšlenka, kterou nyní cením zlatem. Zeptal se mě, jestli za tou mou velkou podrážděností nemůže stát hormonální antikoncepce? Nechápal mou proměnu. Nechápal, kde se poděla ta veselá bezstarostná Anet? Uvědomoval si, že má nespokojenost začala právě v době, kdy jsme se pro hormonální antikoncepci rozhodli.

Zarazilo mě to. Začala jsem si vyhledávat informace o tom, jaký vliv může mít hormonální antikoncepce nejen na naše zdraví, ale i psychiku. Vše mi najednou začalo dávat smysl! S partnerem jsme se domluvili, že ji vysadím. Poslední šance? No dobře. Uvidíme…

Asi dva měsíce to trvalo, ale postupně jsem vnímala, že to opět začínám být JÁ. Za pouhé tři měsíce bezstarostná a veselá Anet byla zpátky! Tak velká změna to byla! Jak to, že jsem nepoznala dřív, co se se mnou děje? Jak to, že jsem nepoznala, že toto nejsem já?

Tak moc se mi ulevilo. Tak moc se mi život zase začal líbit. Tak moc se mi opět začal líbit můj parter. 🙂

Stáli jsme opět před rozhodnutím, jakou antikoncepční metodu zvolit, abychom početí miminka ještě oddálili. Začali jsme proto používat přerušovanou soulož. Všechno bylo v pořádku, s partnerem jsme opět prožívali krásné chvíle. Avšak po roce se to opět začalo měnit. Cítila jsem, že mi něco chybí, že je něco špatně, ale nedokázala jsem definovat, co to je. Vůbec jsem nevěděla, z čeho plyne moje nespokojenost tentokrát… ?

Až po dlouhé době jsem si uvědomila, že právě to, co mi tak vadí, je přerušovaná soulož. Můj partner mě opouštěl pro mě v tu nejdůležitější chvíli! Podvědomě jsem každé milování vnímala jakousi zradu a vztek.

Tak jak to bývá, když se o něco začínáte zajímat, do cesty mi vstoupila „přirozená antikoncepce“.  Přiznám se, že nejdříve jsem cítila nejistotu. Opravdu je to spolehlivá antikoncepční metoda? Není příliš složitá? Budu to zvládat? Mé obavy a zároveň nadšení jsem sdílela se svým partnerem, který mě naštěstí velmi podpořil a rozhodl se vydat se na tuto cestu se mnou.

Jakmile jsem se začala s touto metodou seznamovat, mé obavy se rozplývaly. Jakmile jsem dostala odpovědi na všechny mé zvídavé otázky, objevila se pro mě naprosto úžasná cesta, která mě tolik naučila a stále učí! Je to vůbec možné, že jsem své tělo doposud vůbec neznala? Své tělo, se kterým jsem už 26 let?

Přirozenou antikoncepci používáme již 1 rok a až tento rok vnímám se svým partnerem velkou souhru, naladění a obrovskou spokojenost. Byla jsem překvapená, proč se o přirozené antikoncepci tak málo ví. Proč jsem o tom nevěděla dřív? Proč mi to nikdo neřekl? Vždyť je to úžasný způsob, jak mít svou plodnost plně pod kontrolou, zároveň prožívat plnohodnotný sexuální život a prohlubovat svou intimitu, neničit si zdravý a psychiku umělými hormony. Jednoduše si užívat krás, které život nabízí!

Toto byla má cesta. Přeji Vám, abyste i Vy brzy našli cestu, která je pro Vás ta správná.

Anet

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *