Je přirozená antikoncepce SPOLEHLIVÁ?

Chránit se před početím přirozenou antikoncepcí Vás láká, ale nejste si jistá její spolehlivostí? Pojďme se podívat na pár čísel a uvidíte sama … 🙂

% žen neplánovaně těhotných během 1 roku užívání:

Údaje z tabulky pocházejí z knihy Contraceptive technology, 19th ed. (Technologie kontracepce, 19. vydání), která se zabývá antikoncepcí a její spolehlivostí.

Spolehlivost přirozené antikoncepce (symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství) vychází na 99,6%. Když se do tabulky podíváme na hormonální antikoncepci, spolehlivost se udává 99, 7%. Rozdíl je pouze v jedné jediné desetině! Spolehlivost přirozené antikoncepce je tedy rozhodně s hormonální antikoncepcí srovnatelná.

Mnoho párů používá nějaký druh bariérové antikoncepce, jako např. kondom. Přijde jim to bezpečné. Proč? Protože ho používají všichni? A když ho používají všichni, je to tím pádem „normální“ a „bezpečné“? Pokud se však podíváme na čísla, kondom má mnohem menší spolehlivost než symptotermální metoda – pouze 98%.

Pokud Vás trápí ještě jiná nejistota či nejasnost ohledně přirozené antikoncepce, podívejte se do „Otázek a odpovědí“, aby se všechny Vaše otazníky uvolnily a otevřela se Vám tak cesta k úplně jinému prožívání své sexuality, své plodnosti, svých schopností, SVÉHO ŽIVOTA.

Hana Přikrylová

Tento článek napsala Hana Přikrylová, autorka a zakladatelka projektu antikoncepcejinak.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *